Login

Forgot your password?

Are you new here? Register.

Menu

Shopping cart

No products in shopping cart

Merino

Merino Active

Merino Active
Merino Active

The raw wind cuts into your face. It is snowing heavily. This is ideal weather for sport. That is, if you are wearing Merino Active. This thermal wear has been custom made to provide the best performance even in the harshest weather conditions.

The functional wear from this collection completely fulfills all standards. Plus is it made from 100% top-quality New Zealand wool. Functional shirts, underwear, and other items from the Merino Active series are also treated with a special polyurethane material. This unique technology protects even the smallest fibres so your clothing never feels uncomfortable, even when you perspire. This is what gives our Merino thermal wear from Bystřice pod Hostýnem its charm.

In the winter, Merino Active wear will perfectly warm you even in high humidity. In the winter, it provides ideal ventilation so there is no risk of overheating. Thanks to its natural antibacterial protection, it does not smell even after a few days of wear. And you will also never have to worry about its environmental impact. We sew Merino Active thermal wear from renewable resources. We do so without exception, and every material that we use is eco-friendly.

When did you last push your limits? Conscientious athletes know they need much more than a sweater given to them by their grandmother for Christmas. Merino Active thermal wear is the perfect contrast to that. Take the challenge and try it on. The world lies at your feet. Go into it actively!

100% Merino Vás obejme, zahřeje a bude skvěle fungovat při vašich sportovních aktivitách.
Negativní vlastností vlny tj. plstění a “kousání” při zpocení je potlačeno speciálními polyuretanovými úpravami. Super wash - provádí se již při přízi, polyuretan je zakondenzován pomocí plasmatického výboje. Nanosoftefekt - nanáší se na konci úpravy na obarvenou pleteninu. A navíc sanforizace, kdy se uhlazují i ty nejjemnější chloupky.

ANTI-ODOUR

UPF 25+

SOFT

BREATHES

MERINO

Hlavní výhody úpletu Merino Active

Jemná, dlouhá vlákna přirozeně absorbují a odvádí vlhkost

Vysoce kvalitní Merino z Nového Zélandu

Ploché švy

Trvalá antibakteriální ochrana zamezující zápachu

Splňuje nároky aktivních, sportovních i dobrodružných povah

100% podíl materiálu z obnovitelných zdrojů

Merino hřeje, i když je vlhké

Pro celoroční použití

MID weight, 100% MERINO, 160g/m2

Jak pečovat o produkty z Merino Active

Oblečení z ovčí vlny per pouze v ruce za měsíčního svitu. Ne, děláme si srandu. Tyhle časy už jsou dávno za námi. Ovčí vlna je přirozeně antibakteriální, takže snese opakované nošení. A to dokonce i ponožky z ovčí vlny! Proto je oblečení z merina skvělý parťák na dlouhé treky.

Nic se ale nesmí přehánět a o vlnu bys měl pečovat jako o vlastní kožich, takže se drž našich pokynů:

Vyvaruj se střídání teplot! Praní i máchání musí probíhat ve vodě se stejnou teplotou, aby se oblečení nesrazilo. Chytrá pračka udrží teplotu za tebe, když zvolíš program na vlnu. Nepřekračuj teplotu 30 °C (neboj se i teplot nižších), buben roztoč max na 800 ot./m., aby se nepolámalo vlákno.

Pračku naplň jen ze ⅔ a použij prášek určený na vlnu, nejlépe Lanolin. Nepoužívej aviváž.

NIKDY nesuš na topení. Oblečení nevěš, ale rozlož na sušák. Předtím oblečení lehce vysuš ručníkem, aby nebylo moc těžké.